Líčenie na ples

Večerné líčenie je iné ako denné. Večerné je o mnoho výraznejšie. Make up je plný sýtych a žiarivých farieb. Pri líčení klaďte dôraz na oči alebo pery. Jedno aj druhé nemôžete zmaľovať, aby ste nepôsobili ako klaun. Elegantná je kombinácia jasnejších pier s tmavými čiernymi alebo hnedými očami.

Líčenie očí zlaďte s farbou šiat. Make up voľte v tóne pleti. Pokiaľ možno nezotierateľný. Pokiaľ chcete obličaj prepudrovať, voľte ju o tón svetlejšiu. Veľmi módne sú kovové očné odtiene, strieborné, zlaté a bronzové. Klasikou je dymové líčenie. 

Dymové líčenie dosiahnete kombináciou čiernej a hnedej farby. Použite čiernu ceruzku na očí a hnedé tiene. Postup je jednoduchý. Na viečko naneste svetlý odtieň. Tmavý odtieň naneste na stred viečka, vnútorný kútik a oblúk viečka. Rovnakým odtieňom naneste do stratená pod okom. Prechody musia byť plynule. Prechody rozotrite čistým štetcom. Do vnútorného kútiku oka naneste najsvetlejší odtieň. Najtmavší zase do vonkajšieho kútiku oka a rozotrite smerom k obočiu. Pod obočie môžete naniesť lesklý tieň, rozjasňovač, dodá vašim očiam jas. Potom obkreslíte ceruzkou horné viečko. Namiesto ceruzky môžete dať aj tekutú linku. Začínajte intenzívnejšie od vonkajšieho kútika. Nerovnosti rozotrite a prekryte odtieňom. Na mihalnice použite čiernu riasenku. Hrebienkom na mihalnice si ich prečešte. Aby neboli polepené. Postup opakujte dvakrát. Pinzetou upravené obočie dokreslíte ceruzkou na obočie.

Predtým ako si namaľujete pery obkreslíte ich nevýraznou ceruzkou na pery, prepudrujte a až potom naneste rúž. 

Lícne kosti si prepudrujte výraznejším pudrom smerom k uchu. 

Tvár sa vám opticky natiahne.

 Na tvár môžete použiť aj maličké trblietky.